Przedszkola prywatne

Przedszkola prywatne to rozwiązanie przede wszystkim dla rodziców nieco bogatszych i tych, którym nie udało się zapisać malucha do placówki publicznej. Profilowane przedszkole prywatne to opcja wybierana z kolei przez osoby, które pragną aby ich dziecko rozwijało się w danym kierunku. Dużą popularnością cieszą się przede wszystkim przedszkola językowe i muzyczne. Dzisiaj nie liczi się bowiem sama opieka nad dzieckiem, ale i rozwijanie jego możliwości.

Przed wyborem odpowiedniego przedszkola prywatnego trzeba wziąć pod uwagę kilka różnych czynników. Kluczową kwestią jest na pewno odległość oraz cena czesnego. Ponadto warto sprawdzić jak liczne są grupy i jakie odbywają się w nich zajęcia. Dobrze jest poznać także opinie na temat placówki. W przedszkolach prywatnych bywa bowiem różnie z poziomem nauczania.

Dla wielu rodziców i dziecka problemem jest niekiedy także ilość zajęć. W placówkach publicznych nie ma ich dużo, ale w prywatnych może być nawet ich przesyt. Napięty grafik nie jest dobrym pomysłem, gdyż może tylko zniechęcić malucha do nauki. Warto więc zachować przy tym rozsądek. Do wyboru zwykle jest szeroka gama zajęć pozalekcyjnych np. tańce, nauka gry na instrumencie, basen, balet, języki obce czy sztuki walki.

Jeśli maluch wykazuje silne predyspozycje w jakimś kierunku to można postawić na przedszkole profilowane – artystyczne, muzyczne, sportowe, językowe czy ekologiczne. Nie me to większego sensu w przypadku dzieci, które nie wykazują w tym wieku szczególnych zainteresowań w danej dziedzinie. Zapisanie do przedszkola językowego nie sprawi, że maluch nagle pokocha języki obce. Lepiej postawić wówczas na zwykłą placówkę. Dziecko ma w końcu jeszcze czas na rozwinięcie swoich zainteresowań i pasji.

Przedszkola prywatne mają wiele zalet. Przede wszystkim jest ich na rynku dość sporo, a więc nie powinno być większego problemu ze znalezieniem wolnego miejsca. Co więcej w niektórych z nich dziecko można zapisać nawet już w trakcie trwania roku szkolnego. Czas do namysłu więc jest.

Polecamy wybierać przedszkole jak najbliżej miejsca zamieszkania lub pracy, aby codzienne dojazdy do przedszkola zajmowały jak najmniej czasu.  Dla rodziców z Warszawy polecamy poniższe przedszkola:

Przedszkole Bemowo

Prywatne przedszkole „Obłoczek” na Bemowie w Warszawie

ul. Górczewska 255c (pierwsza uliczka za Lazurową w stronę Babic, 60 m od skrzyżowania), 01-460 Warszawa

tel. 668-742-164

Przedszkole Ursus

Prywatne przedszkole „Promyczek” w dzielnicy Ursus, Warszawa

ul. Zapustna 32, 02-486 Warszawa

tel. 500 278 207

Przedszkole Raszyn

Przedszkole Niepubliczne „Gwiazdeczka” w dzielnicy Raszyn, Warszawa

ul. Ogrodowa 16, 05-090 Raszyn

tel. 500 119 442

e-mail: kontakt@przedszkolegwiazdeczka.pl

Przedszkole Włochy

Przedszkole Niepubliczne „Słoneczko” w dzielnicy Włochy, Warszawa

ul. Płomyka 13, 02-490 Warszawa

tel. 509 202 669

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *